EN AR DE

Altın İğne

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans

Kişiye özel olarak tasarlanmış 25 adet altın kaplı fraksiyonel mikroiğnelerin olduğu bir başlıkla cildin 0,5 mm ile 3,5 mm derinliğine kadar inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilen bir sistem olarak, kontrollü hasar oluşturur ve kollagen liflerini uyararak epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavisıni yapabilen tekonolojik cihazdır.

Ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, geniş porlar, gözenekleri  ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleştirilmesi, gıdı toparlamasını mümkün kılar,vücut sıkılaştırmada,kol sarkmalarının giderilmesinde,cilt çatlaklarının(stria) tedavisinde,

yüz telenjiektazilerinin(ince damar genişleme) tedavisinde kullanılmaktadır.

Ortalama 3 hafta arayla üç seans şeklinde yapılmaktadır. Yüz sarkmadaki cilt onarımı etkinliğini arttırmak için PRP ile kombine edilebilir. Etkinliği 1 yıl kadar devam eder. Yılda bir tekrarı önerilir.

İşlem esnasında minimum ağrı hissedilir. Tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem uygulanır. Altın iğne işlemi  30- 60 dakika sürmektedir.

Uygulamadan hemen sonra ciltte tolere edilebilir bir kızarıklık oluşur ve saatler içinde kaybolur. İşlem sonraso kanama, morarma oluşmaz.,iğne izi kalmaz. Uygulamadan sonra cildin nemlendirilmesi ve güneşten koruma önerilir. Uygulama her mevsim yapılabilir.