EN AR DE

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu ile Daha Keskin Yüz Hatları

Keskin bir çene çizgisi yanılsaması yaratmanın makyaj hileleri gibi birçok yolu olsa da çene dolgusu, daha iyi görünen ve daha keskin yüz hatları elde etmenin en çok tercih edilen ve en etkili yollarından biridir. Bu nedenle dolgu maddeleri ile hayal edilen çene çizgisinin oluşturulmasıyla istenilen yüz hatlarına kavuşmanın mümkün olduğu açıkça söylenebilir.

Çene Dolgusu İle Yüz Hatlarına Belirginlik Kazandırmak Mümkün

Dr. Aida Keklik çene dolgusunun, çene hattını şekillendirilmesi için dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapıldığını ve non-invaziv bir işlem olduğunu belirtiyor: “Çene dolgusu çeneye daha fazla hacim ve belirginlik kazandırılması aynı zamanda simetri oluşturulması için yüzün alt kısmına dermal dolgu maddesi enjekte edilerek uygulanır. Çene dolgusu bireye yalnızca estetik görünen bir çene çizgisi oluşturmakla kalmaz. Yaş almaya bağlı olarak gevşeyen cildin sıkılaştırılmasına da yardımcı olur. Çene dolgusu gıdı bölgesinin görünümünü iyileştirerek yüzün alt kısmının daha genç, ince ve belirgin görünmesinde önemli bir rol oynar.”

Çene dolgusu genellikle hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Hyaluronik asit doğal olarak insan vücudunda bulunan bir madde olduğundan son derece güvenilirdir ve herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Çene Dolgusu Hem Erkeklere Hem Kadınlara Uygulanabilir

Dr. Aida Keklik sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Çene dolgusu hem erkeklerde hem kadınlarda etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir medikal estetik prosedürdür. Daha ince ve yumuşak yüz hatlarına sahip erkekler çene dolgusu ile daha keskin hatlara ve daha erkeksi bir görünüme kavuşabilirler. Kadınlarda ise çene dolgusu uygulaması ise çene bölgesindeki cilt sıkılaştırılarak yaş almaya ve diğer nedenlere bağlı olarak çene bölgesinde ortaya çıkan incelme tersine çevrilebilir.”

Yüz hatlarının belirginleştirilmesini sağlayan bu işlem kapsamında çeneye ve çene ucuna yapılan dolgu enjeksiyonu sonucunda yüz daha keskin hatlı ve estetik açıdan hoş bir görünüme kavuşur. Günümüz güzellik anlayışı dahilinde en çok tercih edilen çene profili “V” şeklinde olduğundan çene dolgusuyla çenenin yüzün kalanıyla daha uyumlu bir hale getirilmesi ve daha çekici bir yüz profili oluşturulması tercih edilir. Çene ucuna ve çene hattına yapılan dolgu uygulaması farklı medikal estetik uygulamalar ile de eş zamanlı gerçekleştirilebilir. Hastaların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda nazolabilal dolgu, yanak ve elmacık kemiği dolgusu ve boyun dolgusu gibi uygulamalar ile fark edilir bir değişim yaşanabilir.