EN AR DE

Dermapen

Gözenekleri sıkılaştırmak istediğimizde örneğin akneli ciltlerde akneyi kurutmak için kullandığımız, gözeneklerin içi temizlenmiş ve derinin arındırılmış halinden sonra doktor tarafından uygulanan, sosyal hayatınızın neredeyse hiç etkilenmediği bir deriyi yeniden yapılandırma şeklidir.
Küçük mikro kanüller kişinin ağrı algılayamayacağı bir hızda deri içine girip mikro kanallar oluşturuyor. Bu deride istenerek yapılan mikro kanallar yeni hücrelerle dolarak deride küçük hücre odaklarının oluşması sağlanıyor. Bu arada gözenekler doluyor ve deri üzerindeki mevcut aknelerin hızla kurutulmasına zorlanmış oluyor. Maximum birkaç saat süren bir kızarıklık 1 gün sonra bir şey yapıldığına dair tek bir izin olmadığı bir uygulamadır. Sonrasında daha yoğun gözeneği olan hastalar üzerinde çok hafif bir kimyasal peeling eklenerek daha da etkili bir sıkılaşma sağlanabiliyor.Sıklıkla 2 haftada 1 ve 6 seans olacak şekilde uygulanıyor.

Dermapen ve Çatlak Tedavisi

Eski çatlaklarda dahi etkili olabilen çatlakların içerisinde mikro kanül açma esasına dayalı bu mikro kanüller tamir olurken yeni hücrelerle dolarak derinin gerilmesine bağlı oluşmuş bu çatlakların araları nokta nokta silinmeye başlanıyor.Yine haftada 1 olacak şekilde minimum 6 seans çatlağın büyüklüğü ve genişliğine bağlı olarak bazı hastalarda 2. bir pakete de ihtiyaç duyulabiliyor.Her seansta %5-10 arası bir silinme sağlanabiliyor.

Ameliyat izi neden olur?

Bir cerrahi skar cerrahiye bağlı olarak tüm katmanların oluşturduğu yara yeridir.Genellikle kesi olduğundan tüm katmanların modifikasyonu gereklidir. Bir cerrah yara izleri görünümünü belirleyen tüm etkenleri kontrol edemez çünkü cerrahi alanda tedavi sonrası birçok etmen yara yeri iyileşmesinde rol alır.

Nasıl tedavi edilebilir?

Cerrahi skar hipertrofik ve keloid yara izleriyle birlikte pigmentasyon kusurlarınıda içeren tüm izleri içerir. Bu yara izleri zamanla kalınlaşır.Dermapen® 2.5mm ye kadar benzersiz dikey iğneleme ve derinlik kontrolü sayesinde diğer yöntemlerden ve dermarollerlardan daha üstün tedavi sağlar.11 adet iğneden oluşan başlıkla skar dokusuna tam nufüz eder ve yara yerinin görünüm, esneklik, boyut ve hareket kabiliyetinin arttırır.

Tedavi Kürü

Skar dokusu tedavilerinde birden fazla tedavi gerekli olabilir ve skar dokusunun şiddeti ve türüne bağlı olarak sonuçlar ve tadavi paneli değişebilir.

Akne izleri neden olur?

Scarlarda, yaralanma sonrası normal deri yerine fibröz doku alanları (fibrozis) vardır. Deri ve vücudun diğer dokularında yara tamiri biyolojik süreçte yara izi olarak sonuçlanır. Skarlasma çok küçük lezyonlar olabildiği gibi , her yara yerinde de (örneğin kaza, hastalık, ameliyat sonrası) olabilir. Yara dokusu ,yerine geçtiği doku ile aynı proteini (kolajen) içerir , fakat protein lif kompozisyonu farklıdır.Skar dokusunda kollajen tek bir yönde hizalanır ve daha kalın bir görünüm elde edilir. Akne tedavisi uzun süreli bir uygulamadır ve yara yerleri skarlaşmalara neden olabilir. Hormon bozukluğu, alerji, çevresel faktörler ve beslenme eksiklikleri aknenin birçok nedenleri arasındadır.Cildin aşırı yağlı olması ve ölü deri hücreleri akne izlerinin enflamatuar yanıt reaksiyonuna neden olabilir. Cildin kollajeni deforme olması ve kalınlaşarak iyileşmesi skar dokusuna neden olur.

Akne izleri / cerrahi izler nasıl tedavi edilir?

Dermapen ® izlerin tedavisinde köklü sonuçlar sağlayabilir.Dermapen ® yeni kolajen ve elastin uyarımıyla collagenesisi uyarır ve yeni kılcal damar oluşumunu sağlar bölgece bölgeye kan akımını artırabilir.Kan akışını arttırmak yeni cilt için sağlıklı bir temel oluşturur. “Cilt iğneleme” ile düzensiz skar dokusu kırılır ve yeni doku büyümesi uyarılır. Dermapen ® iyileşme sürecini hızlandırır ve daha az ağrıya neden olarak bölgeyi tedavi ederken epidermisin bütünlüğünü bozmaz.

Kaç Seans Tedavi?

Tıbbi tedavi açısından bir profosyonele danışmalısınız. Her hasta farklıdır ve koşullar değişken olabilir.Tipik olarak bir tedavi rejimi 5-6 seansdan oluşmaktadır.

Kırışıklık Giderme / Anti-aging

Cilt kırışıklıkları genellikle nemini koruma yeteneği kaybetmiş bir cildin epidermal katmanlarının incelmesi sonucunda, yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak görünür. Deride kırışıklıklar yaşlanma, sürekli tekrarlanan yüz ifadeleri , güneş hasarı, sigara, kötü hidrasyon ve diğer çeşitli faktörler ile meydana gelir.Vücudun toplam su miktarının azalması ile dehidrasyon oluşur, bu da cilt büzülmesini neden olabilir.Zamanla cildin dermal tabakası incelir ve zamanla daha az kolajen üretilir.Derinin dermal tabakası altında cildin üst tabakalarını desteklemek için yağ hücrelerinin daha yoğun halde bulunduğu subkutan tabakası bulunmaktadır.

Dermapen kırışıklıkları nasıl engelleyebilir?

Dermapen uygulaması yıllar boyunca oluşan deri formasyonundaki bozulma için tedavi edici bir protokoldür. Dermapen ® Kollajen İndüksiyon Terapi (CIT) ile cildin bütünlüğünü koruma sürecini destekler. Dermapen ® 90 derece açı ile dikey mikro iğneleme imkanı sağlar. 33 gauge kalınlığındaki 11 adet iğne ile minimum epidermis hasarı ile kollajen stimülasyon hızla ve kolayca yapılabilir.

Dermapen tedavisini kaç seans uygulamak gereklidir?

Uygulanacak farklı hastalara göre profesyonel bir destek alabilirsiniz. Farklı cilt koşulları farklı tedavi protokolleri gerektirebilir. Cilt koşullarına göre 2 ile 6 Dermapen seansı ile istenilen
sonuçları görebiliriz. 6 ayda bir tekrarlana Dermapen seansları kırışıklık tedavisinde daha kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir.
Yanık ısı, elektrik, kimyasal maddeler, ışık, radyasyon veya sürtünme nedeniyle oluşan yaralanma türüdür. Çoğu yanıkda sadece deri (epidermal doku ve dermis) etkilenir. Yanıkda acı yaygındır ve skarlı iyileşmelere neden olabilir.Yanık yaralanmalarında sistemik takip çok önemlidir. Yanıkda skar kontraktürü ikinci veya üçüncü derece yanık sonrası oluşan cilt skarlaşması anlamına gelir. Cilt yandığı zaman çevre dokuda bir kontraktür oluşabilir ve çevre dokuları çekmeye başlar.

Nasıl tedavi edilebilir?

Bir yanık skarında hipertrofik ve keloid yara izleri ve pigmentasyon kusurları içeren tüm formlar yer alır. Bu yara izleri zamanla kalınlaşır.Dermapen ® 2.5mm kadar benzersiz dikey iğneleme ve derinlik kontrolü ile diğer yöntemlere göre daha üstün yanık izleri tedavisi sağlar.Otomatik iğneleme ile (1 iğne 33 guage büyüklüğündedir) yara yerinin görünüşü, doku esnekliği, boyutu ve hareket kabiliyetinin artırılmasında önemli ölçüde tedavi sağlanır.

Tedavi Kürü

Yanık izleri tedavilerinde birden fazla tedavi protokolü gerekli olabilir ve istenen sonuçları görmek için farklı protokoller kombine edilebilir