EN AR DE

Dolgu

DOLGU İLE YÜZ ŞEKİLLENDİRME

Estetik amaçlı Dolgu uygulamaları son derece güvenli olan “Hyalüronik Asit” maddesi ile yapılmaktadır.

Bu maddenin alerji riski azdır ve hyaluronidaz denilen madde ile anında eritilebilir.

Hyalüronik asit, yüzdeki derin kırışıklıkların düzeltilmesinde ve derin yara izlerinin düzeltilmesinde sıkça kullanılır.Hızlı olması ve tedavi sonucunun hemen alınabilmesi en büyük avantajları arasındadır. İğne ile verilen materyal tedavi sonrası 6-8 ay içerisinde emilerek vücuttan atılır bu nedenle tekrarı gerekir. Tekrarlayan uygulamaların hastada zararlı bir etkisi oluşmaz.

Dolgu Maddesi (Hyaluronik asit)

Deri destek dokusunun % 90′ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde bir şeker türevi olan hyalüronik asittir. Yani hyalüronik asite doku şekeri demek mümkündür. Yaşlanan deride hyalüronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.

Hyalüronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyalüronik asit insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır.

Dolgunun Kullanım Alanları

– Elmacık kemiklerin belirginleşmesi için.
– Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede
– Derin kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde
– Ağız kenarı kıvrımlarının giderilmesinde
– Dudak üstündeki sigara çizgilerini düzeltmek için.
– Dudak ve çene arasındaki çökmelerin doldurulmasında
– Boyundaki ve dekoltedeki çizgileri

Dolgu uygulamaları nasıl yapılır?

Uygulamalar krem anestezi ile yapılmaktadır. Sadece dudak uygulamalarında blok anestezi uygulanmaktadır. Diğer bölgelerde uygulama sonrası gelişen kızarıklık ve şişlik 1-2 saatte düzelmektedir.

Uygulama Süresi

Ortalama 15 – 30 dk.dır.