EN AR DE

Elmacık Dolgusu

Aida Keklik – Elmacık Dolgusu ile Daha Dolgun ve Hacimli Yüz Hatları

Elmacık kemikleri yüz görünüşünü etkileyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlarda çıkık elmacık kemikleri bir güzellik işareti olarak kabul ediliyor. Günümüzde elmacık kemiği istediği çıkıklığa sahip olmayan kişiler için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de elmacık dolgusu. Elmacık dolgusu sunduğu avantajları ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Uygulamanın son derece ağrısız olması, kısa sürede tamamlanması ve etkili sonuçlar sağlaması; elmacık dolgusunun çok ilgi görmesinde ve birçok kişinin dolgu ile kendine güvenini yeniden kazanmasında etkili oluyor. Ameliyat olmaktan çekinen ya da ameliyat sonrası uzun iyileşme süreci için zamanı olmayan kişiler için elmacık dolgusu son derece etkili bir seçim. Elmacık dolgusu ile elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye hacim kazandırılarak kişinin daha etkileyici bir görünüme sahip olması sağlanıyor.

 

Elmacık Dolgusunda Kullanılan Dolgu Malzemeleri

Günümüzde farklı bileşenler içeren dolgular bulunmaktadır. Ancak hyaluronik asit ve polilaktik asit içeren dolgular en çok tercih edilenler arasında yer alır. Son yıllarda en popüler olan dolgu malzemesi ise hyaluronik asittir. İnsan vücudunda zaten doğal bir şekilde bulunduğu için daha etkili sonuç verir ve alerji riski de ortadan kalkmış olur. Elmacık dolgusu uygulamasının etkisi uygulamadan hemen sonra ortaya çıkmaktadır. Kalıcılığı ise kişinin yapısına ve uygulanan dolguya göre değişiklik göstermektedir. Elmacık dolgusu 1 ila 2 sene arasında kalıcılığını koruyabilir. Sonrasında ise tekrar uygulanması gerekmektedir. Dolgunun etkisi tam geçmeden tekrarlandığında kalıcılığı daha uzun süreli olur.

 

Elmacık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Elmacık dolgusu uygulaması oldukça kolay olan bir ameliyatsız estetik yöntemidir. Kişilerin uygulama esnasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi adına enjeksiyon yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Sonrasında ise önceden belirlenmiş olan enjeksiyon bölgelerine dolgu enjekte edilir. İşlem 15 ile 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Dolgu işlemi sonrasında enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık, şişlik ya da kaşıntı meydana gelmesi son derece normaldir. Bu durum yaklaşık birkaç saat içerisinde ortadan kalkar. Dolgu işlemi yapıldıktan sonra hemen etkisi görülür ancak istenen nihai etkinin ortaya çıkması 1 – 2 haftayı bulabilmektedir. Uygulama sonrasında herhangi bir iyileşme dönemi yoktur. Kişiler gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Bir süre boyunca yüzü ellemekten kaçınmak yüzü mümkün olduğunda kuru ve temiz tutmak yeterlidir.