EN AR DE

Hibrit Dolgu

Hibrit Dolgu Nedir, Etkileri Nelerdir?

Kadın erkek fark etmeksizin kendini daha iyi, daha bakımlı ve daha genç hissetmek aynı zamanda yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtileri gidermek isteyen kişiler için ameliyatlı ve ameliyatsız estetik uygulamalar etkili çözümler sunuyor. Medikal estetik prosedürler kesi yapılmaması, anestezi kullanılmaması, kısa süre içerisinde pratik bir şekilde uygulanması, yara izi oluşmaması ve daha uygun maliyetli olması nedeniyle büyük ilgi görüyor. Dr. Aida Keklik’e son dönemlerin popüler medikal estetik prosedürlerinden hibrit dolgu hakkında merak edilenleri sorduk.

 

Hibrit Dolgu Uygulaması İyileşme Süresi Gerektirmez

Geleneksel dolgu uygulamalarında sıklıkla kullanılan PLA- Poli laktik asit sağladığı etkinin deri altında kolajen üretimini uyarma etkisiyle birleştirilmesi amacıyla hibrit teknolojisiyle geliştirilmiş mikropartiküllerden oluşan dolgu, hibrit dolgu olarak adlandırılmaktadır. Hacim kaybının ve yumuşak dokudaki yapısal desteğin zayıflamasının yaş alma sürecinin doğal bir sonucu olduğunu belirten Dr. Aida Keklik açıklamalarına şu cümlelerle devam etti: “Hibrit dolgu iki aktif bileşenden oluşur: PLA-Poli laktik asit ve kalsiyum hidroksiapatit. İnsan cildindeki PLA-Poli laktik asit  20’li yaşlardan sonra azalmaya başlamakla birlikte bu süreç 35 yaşından sonra hızlanır. Aynı şekilde kolajen üretiminde de yavaşlama görülür. Sonuçta cilde hacim ve hidrasyon desteği sağlanması ihtiyacı doğar. Hibrit dolgu PLA-Poli laktik asitin lifting etkisi ve kalsiyum hidroksiapatitin tetiklediği kolajen üretiminin etkisi ile cilt mimarisinin iyileştirilmesini sağlar.”

 

Hibrit Dolgu ile Kısa Sürede Etkili Sonuçlar Almak Mümkün

Hibrit dolgu maddelerinin yalnızca cilde ihtiyacı olan hacmi kazandırmakla kalmadığını aynı zamanda bütünsel yüz gençleştirme için cilt kalitesinin artmasına da katkı sağladığını belirten Dr. Aida Keklik açıklamalarını; “Hibrit dolguda PLA-Poli laktik asitle birlikte bulunan polilaktik asit cilt içinde eriyen ameliyat iplikleriyle aynı özelliğe sahip ve doku uyumludur. Uygulama öncesi iki bileşen homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra tek bir noktadan cilde verilmesine karşın eşit şekilde dağılır. Kolajen üretimini tetikler, cildin daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.” cümleleriyle tamamladı.

Ciltte lifting etki yaratan hibrit dolgu aynı zamanda cilde ihtiyacı olan nemlendirmeyi sağlar, cilt hacminin artmasına ve yüzün yukarı doğru yapılandırılmasına yardımcı olur. Uygulamanın ardından ciltteki ince çizgiler giderildiği gibi daha canlı, ışıltılı ve genç görünen bir cilde kavuşmak mümkündür.