EN AR DE

Medikal Cilt Bakımı

Cildinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere size özel kişiselleştirilmiş bir bakımdır medikal cilt bakımı (cildinizi canlandıracak, derinden temizleyecek ve tazeleyecektir) Klinik ortamda dermokozmetik ürünler kullanılarak bir bakım uygulanmaktadır.

Genç cilt bakımı: Cildin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan bir bakımdır.

Akneli Cilt Tedavisi 

Tam anlamıyla genel ve bölgesel cilt bakımı yapılır. Akneli ciltlerde var olan aknelerin temizlenmesi sağlanır. Akne tedavisinde yapılan uygulamada, cildin dengesini sağlamak, derinlemesine temizlemek, oluşan akneleri tedavi etmek ve oluşumunun engellenmesini sağlamak ele alınır.

Sebum : cilt yüzeyinin hidrolipitik tabakası çeşitli iç epidermis yağları ve sebumlardan oluşur. Sebum miktarı vücuttaki bezelerin sayısına bağlı olarak çeşit gösterir.

Örneğin;
İç etkenler; hormonel dengesizlik, yaş, genetik gibi.
Dış etkenler; sıcaklık ve güneş, yaşam tarzı, beslenme gibi.

Anti-aging Tedavisi: 30 yaş ve 35 yaş üstü olmak üzere uygulanan ve ihtiyaca göre yapılan bir medikal cilt bakımıdır.

Kolajen Bakımı: Cildin elastikiyetini arttırmak adına yapılan bir cilt bakımı türüdür ve kişinin cilt analizi sonucuna göre, ihtiyaç doğrultusunda uygulanır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt bakımı yapıldıktan sonra, açılan gözenekler kendisini en az 2 saatte toparlayabilmektedir. Bu nedenle cilt bakımından sonraki bir gün boyunca fondöten, pudra, allık gibi makyaj ürünleri kullanılmamalı, cilt güneşe karşı çok iyi korunmalıdır.

Medikal Cilt Yapımı Hangi Aralıklar İle Yaptırılmalıdır?

Medikal cilt bakımının ayda bir defa, zaman ayarlanamıyorsa, 45 günde bir yapılması gerekir.