EN AR DE

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapi Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir?

Hava kirliliği, yaşlanma, güneşin zararlı ışınları, sigara ve alkol kullanımı başta olmak üzere pek çok farklı etken zaman içerisinde ciltte hasarlara neden olabilir. Ayrıca genetik etkenler de cilt sorunlarının sebepleri arasında sayılabilir. Söz konusu olumsuz etkilere karşın cildin korunmasının sağlanması, ciltteki sarkma, çizgi ve kırışıklık gibi sorunların giderilmesi ve daha sağlıklı bir cilt elde edilmesi için yüz mezoterapisinden faydalanılabilir.

Mezoterapi cilt gençleştirme amacıyla uygulanan en popüler medikal estetik prosedürlerden biridir. Cansız cildin görünümünü büyük ölçüde iyileştirir. Aynı zamanda çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Yüz mezoterapisi güçlü vitamin, mineral ve aktif bileşen karışımlarının cildin derin katmanlarına doğrudan verilmesiyle uygulanan bir yöntemdir. Bunun sonucunda cilt daha dolgun ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

Yüz mezoterapisinde dermis olarak da bilinen cildin destek tabakasına vitaminler, hyaluronik asit, bitki özleri ve enzimlerin bir kombinasyonunun uygulanması için çok ince iğnelerden yararlanılır. Bu, rutin cilt bakımıyla elde edilmesi mümkün olmayan sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

 

Mezoterapi Nasıl Çalışır?

Mezoterapi cildin yapı taşlarının üretimini teşvik etmenin yanı sıra cilt metabolizmasını uyararak gençleşmiş ve daha sıkı bir cilt elde edilmesini sağlar. Bu popüler tedavi tüm bunların yanı sıra ciltte hasara neden olma riski bulunan dolaşım zayıflığı ve iltihaplanma gibi sorunlar üzerinde de etkili olabilir.

Çeşitli vitamin, hormon, enzim ve bitik özlerini karışımlarından oluşturulan kokteyllerin enjeksiyonuna dayanan yüz mezoterapisi cildin daha genç ve daha iyi bir görünüm kazanması amacıyla uygulanır.

Kokteylin içindeki bileşenler ihtiyaçlara göre kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle yüz mezoterapisi kokteyllerinin içinde hyaluronik asit, proteinler, lipoik asit, koenzimler, alfa lipoik asit, vitamin, mineral, amino asit, antioksidan, organik silisyum, selenyum ve kolajen bulunur. Hyaluronik cildin su tutma yoluyla cildin nemlendirilmesinde önemli bir rol üstlenir.

Yüz mezoterapisi kapsamında enjeksiyon işlemi gerçekleştirildiğinde kokteyl deri altında etkisini göstermeye başlar. Bu nedenle yüz mezoterapisi uygulamasının tam etkisinin görülmeye başlanması için bir süre beklenmesi gerekir. Ancak deriye yerleşmiş kırışıklıklar ile cilt sarkmaları üzerindeki etkinin sağlanabilmesi için hasta özelinde değişebilmekle birlikte birkaç haftalık bir zaman gerekliliği oluşabilir.